yeni yıl, yeni kararlar, yeni fıtıfıtılar...
2013'e girdiğimi, sınav kağıdına tarih atarken fark ettim. "hasiktir" lan dedim. oysa yeni yıla sevdiceğim ve kuzenimle girmiş, victoria secret izlemiş, şampanya patlatmış, kafa gogolamış ve tuvaleti sürekli dolu sanmıştım. yorgun bir günün ardından sakarya'ya bir dostumun yanına gitmiş 2004-2012 arası tüm zamanların yorgunluğunu hala yanımda taşımaktaydım. 1 haftada 4kez şehir değiştirmiş olmam ankara'yı özlediğim gerçeğini hiç değiştiremedi.

2012'de ne oldu? 2012 de kimler girdi hayatıma, kimler gitti... bir keresinde bi arkadaşıma şöyle demiştim. "her yılı bir insana adıyorum. bazen 2 yılı..." sanırım yine öyle oldu. 2012yi yıllar sonra düşündüğümde "o artık benim sevgilimdi" diyebileceğim bir insan girdi hayatıma. yüzüne yüzümü sürdüm. beraber ağladım ve beraber güldüm. hiç olmaz dediğim şey oldu ve ona aşık oldum. sevgim ve aşkım her şeyden güçlüydü de, bana onun aşkı ve dostluğunun dışında güç veren bir cümle daha oldu. "sen" dedi bir kadın, "sen sevdin, istedin, bedelini ödedin ve elde ettin. sen bu aşkı hak ettin. bu huzuru bedelini saniye saniye ödeyip kazandın" dedi. o kadının 2012'si çok da iyi geçmedi. o da iyi geçecek bir 2013'ün bedelini ödedi belki de, tüm götsüzlüğüyle.
o kadınla 2013'te daha çok sigara içeceğim ben. bulutlar nefesimiz olacak.

sonra sevdiceğim... daha önce de aşık oldum. daha önce de mutlu oldum. daha önce de huzurlu oldum. daha önce de sevildim, daha önce de güvende hissettim. daha önce de güçlü hissettim. ama hiç bu kadar dolu, hiç bu kadar bir arada ve hiç bu kadar karşılıklı olmadı. 

2012de kendini gerçekleştirememiş insanlara karşı bir kaç savaş verdim. kah öfkeyle kah sabırla üstesinden geldim. kimsesiz ve tüm gücümle. belki bu savaşlar da bu aşkın birer bedeliydi. bilemem. 2013e dair aldığım büyük kararlarım yok bu sefer. belki okulum biter. belki daha çok para kazanırım, belki daha çok yer gezerim belki sigarayı bırakırım, belki daha az yalan söylerim. belki daha özgür olurum. bilemem. ama dileyebilirim sanırım. 

karşılıklı olarak birbirimizi hayatında istemeyen insanlar olalım ya da karşılıklı olarak isteyen. eğer karşılıksızsa bir his, unutalım gitsin. çok da çabalamayalım. akışına bırakalım. 
çok güzel yerler gezelim.
çok güzel anılar biriktirelim.
çok güzel yemekler yiyelim.
çok güzel insanları hayatımıza alalım.

2013'te herkes kendi olsun. varsın birbirimizi tanımayalım. ama herkes kendisi olsun. ne olduğunu bilsin.
keşke herkese tek tek mutlu  bir yıl dileyebilsem. mutlu yıllar sevgilim, mutlu yıllar deniz, mutlu yıllar mehtap, mutlu yıllar neslihan, mutlu yıllar şeyda, mutlu yıllar emre, mutlu yıllar can, mutlu yıllar duygu, mutlu yıllar dacar, mutlu yıllar mabel, mutlu yıllar ece, mutlu yıllar özlem, mutlu yıllar esra, mutlu yıllar tuğçe, mutlu yıllar fuat, mutlu yıllar cansu, mutlu yıllar zeren, mutlu yıllar ömürden, mutlu yıllar berk, mutlu yıllar gizem, mutlu yıllar roj, mutlu yıllar tolga, mutlu yıllar evrim ve ziya, mutlu yıllar fulya, mutlu yıllar ömer, mutlu yıllar müge, mutlu yıllar ezgi...
2014'e girerken gülümseyerek "ne yıldı ya hahahaaha" diyebilelim...
mutlu yıllar...

Hiç yorum yok: